loading

TSM GLOBAL ve HYSTER

Dünyanın en geniş ürün gamına sahip forklift, istif makinesi ve liman ekipmanları üreticilerinin başında gelen Amerikan HYSTER, yeni bir yapılanma ile Türkiye’deki iş ortağı TSM GLOBAL ile hızlı büyüme ve yatırım kararı aldı.

Türkiye ve çevre ülke pazarlarında artan talepler doğrultusunda Sumitomo iş makinelerinin yeni yapılanmasının merkez üssü olan TSM Global, yüzde 90’i yabancı, yüzde 10’u Türk ortaklı yapıyla TSM Global Turkey Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanı ile  2014 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Bursa, Erzurum, Samsun, Antalya ve Van başta olmak üzere yaygın ve etkin bir satış ve satış sonrası hizmetler ağı kuruldu. Genel Merkez ve tüm bölge yapılanmaları hızla tamamlandı.

TSM Global, Türkiye’nin yanı sıra Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Özbekistan pazarlarına da satış ve satış sonrası bayi dağıtım kanallarının da yönetiminden sorumludur.

TSM Global’in bünyesinde Sumitomo paletli hidrolik ekskavatörler ve asfalt serme makinelerinin yanı sıra Amerikan menşeli Hyster forklift, liman ve depo ekipmanları, İsviçre menşeli Ammann silindir, asfalt ve toprak sıkıştırma makineleri, Japonya menşeili Yanmar mini paletli ekskavatörler, mini yükleyiciler ve paletli taşıyıcılar, Almanya menşeili Fuchs endüstriyel ekskavatörleri, İtalya menşeli Imer Access personel platformları, İspanya menşeli MTG tırnak ve aşınma parçaları ile Malezya menşeili Petrona Arbor yağları da bulunmaktadır.