loading

Tanımlama Bilgileri (Çerez) Bildirimi

1. Giriş

1.1 İşbu Hyster-Yale Materials Handling, Inc. Bildirimi (“Bildirim”), Hyster-Yale Materials Handling, Inc., bağlı şirketleri ve/veya yan kuruluşları (bundan böyle “Hyster-Yale Grup”, “biz” “bizim” olarak anılacaktır) tarafından veya adına çalıştırılan bu web sitesi,
(“Web sitesi”) diğer herhangi bir web sitesi, üçüncü tarafların platformlarındaki markalı sayfalar (Facebook, LinkedIn veya Twitter gibi) veya bu web siteleri veya üçüncü taraf platformları (“Hyster-Yale Grup Siteleri”) tarafından erişilen veya kullanılan uygulamalar için geçerli olacaktır. Bu bildirim ile Tanımlama Bilgilerini kullanarak Hyster-Yale Grup Sitelerinde hakkınızda nasıl bilgi topladığımız ve bu bilgileri ne şekilde işlediğimiz düzenlenmektedir. Bu Bildirim dâhilinde “tanımlama bilgileri” ifadesini Hyster-Yale Grup Sitelerini ziyaret ettiğinizde web sitesi tanımlama bilgileri veya benzer teknolojiler (piksel etiketleri, web işaretleyicisi, cihaz tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler) ile otomatik olarak toplanabilen bilgiler kastedilmektedir.

2. Tanımlama bilgisi nedir?

2.1 Tanımlama bilgileri, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, bilgisayarınız veya mobil cihazınız üzerinde saklanabilen ufak bir metin dosyası veya bilgidir. Neredeyse tüm web siteleri tanımlama bilgileri teknolojilerini kullanır. Tanımlama bilgileri, web sayfaları arasında gezinme, tercihlerinizin hatırlanması ve genel olarak kullanıcı deneyiminin artırılması amaçlarına hizmet eder. Örnek olarak, tanımlama bilgileri, bize yeni bir kullanıcı olup olmadığınızı veya web sitemizi daha önce ziyaret edip etmediğinizi söyler. Aynı zamanda çevrim içi gördüğünüz reklamların sizinle ve ilgi alanlarınızla daha fazla ilgili olmasına da yardımcı olur. Bu işlevleriyle tanımlama bilgileri, web sitemizi ziyaret ettikten sonra tekrar geri döndüğünüzde kullanıcı deneyiminizi artırma işlevini görmektedir.

3. Tanımlama bilgileri ne kadar süreyle kalır?

3.1 Tanımlama bilgileri bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda farklı sürelerde kalırlar. Bazı tanımlama bilgileri “oturum tanımlama bilgileridir”. Bu tanımlama bilgileri tarayıcınızda oturum açık kaldığı süre boyunca kalırlar ve tarayıcınızı kapatınca otomatik olarak silinirler. Diğer tanımlama bilgileri ise “kalıcı tanımlama bilgilerdir”. Bu tanımlama bilgileri tarayıcınız kapandıktan sonra dahi belirli bir süre kalırlar. Bu tanılama bilgileri tarayıcınızı tekrar açtığınızda ve İnternet’te dolaştığınızda web siteleri tarafından bilgisayarınızın tanınması için kullanılır.

4. Hyster-Yale Grup Sitelerini ziyaret ettiğimde başka hangi teknolojiler kullanılmaktadır?

4.1 Aynı zamanda piksel etiketleri ve web işaretleyicisi gibi diğer izleme teknolojilerini Hyster-Yale Grup Sitesinin daha iyi hizmet sunabilmesi için kullanabiliriz. Bu teknolojiler genellikle tanımlama bilgileri ile birlikte çalışırlar. Hyster-Yale Grup Sitesindeki tanımlama bilgilerinin ve dolayısı ile birlikte çalışan izleme teknolojilerinin etkinliğinin kaldırılması için lütfen aşağıdaki talimatları yerine getirin.

5. Hangi tür tanımlama bilgileri kullanıyoruz?

5.1 Tanımlama bilgileri iki ana grupta toplanır.

5.2 Tanımlama bilgileri Hyster-Yale Grup Sitesinin çalışabilmesi için gereklidir ve bu tanımlama bilgileri aynı zamanda Kesinlikle Gerekli Tanımlama Bilgileri olarak bilinirler ve bu tanımlama bilgileri olmadan Hyster-Yale Grup Sitesinin özelliklerini etkinleştiremez ve siteyi gerektiği gibi kullanamayabilirsiniz. Kesinlikle Gerekli Tanımlama Bilgilerinin kullanımı için izniniz gerekmemektedir ve Hyster-Yale Grup Sitelerinin özelliklerini ve bağlantılarını kullanırken Kesinlikle Gerekli Tanımlama Bilgilerinin etkinliğini kaldıramazsınız. Ancak, tarayıcınız üzerinde tanımlama bilgilerinin etkinlik dışı bırakma seçeneğiniz bulunmaktadır. Diğer kategoride yer alan tanımlama bilgileri Hyster-Yale Grup Sitesini kullanımınız için gerekli değildir. Bu tanımlama bilgileri yine de önemli işlevleri yerine getirirler. Bu tanımlama bilgilerinin kullanımını tarayıcınızın ayarlarından veya aşağıdaki listede verilen bağlantılardan etkisiz konuma getirebilirsiniz. Ancak bu tanımlama bilgilerinin kullanımını durdurursanız Hyster-Yale Grup Sitesinin çeşitli işlevleri kullanılamayabilir veya istediğiniz gibi çalışmayabilir.

5.3 Hyster-Yale Grup Sitesi tarafından kullanılan belirli tipteki tanımlama bilgileri aşağıda tanımlanmıştır:
(a) Kesinlikle Gerekli Tanımlama Bilgileri: Bu tanımlama bilgileri Hyster-Yale Grup Sitesi tarafından size sunulan hizmetleri ve güvenli alanlara erişim gibi bazı özellikleri kullanmanız için gereklidir. Bu tanımlama bilgileri olmadan, oturum açarken kullanılan parola hatırlama gibi bazı talep ettiğiniz hizmetlerin kullanımı imkânsız olur .
(b) Analiz Tanımlama Bilgileri: Bu tanımlama bilgileri, toplu halde incelenen ve Hyster-Yale Grup Sitelerinin nasıl kullanıldığını veya Hyster-Yale Grup Sitelerinin ne kadar etkin olduğunu anlamamıza yardımcı olacak bilgileri toplar. Bu bilgiler Hyster-Yale Grup Sitesini kullanımınızı değerlendirmek , Hyster-Yale Grup Sitesi operatörleri için Hyster-Yale Grup Sitesinin etkinliği hakkında raporlar oluşturmak amacıyla kullanılacak ve Hyster-Yale Grup Sitesi operatörlerine Hyster-Yale Grup Sitesi etkinlikleri ve İnternet kullanımı hakkındaki hizmetlerle ilgili bilgiler sunacaktır.
(c) İşlevsel Tanımlama Bilgileri: Bu tanımlama bilgileri Hyster-Yale Grup Sitesini sizin için özelleştirmemize yardımcı olacak bilgileri toplamaktadır. Bu tanımlama bilgileri Hyster-Yale Grup Sitesine yeniden girdiğinizde sizi tanımaya yardımcı olur. Operatörlerimizin içeriğimizi sizin için kişiselleştirmesine yardımcı olur, size adınızla hitap eder ve tercihlerinizi anımsar (örneğin, dil seçiminiz veya konumunuz).
(d) Reklam tanımlama bilgileri: Bu tanımlama bilgileri reklam mesajlarının size daha fazla hitap etmesini sağlar. Aynı reklamın sürekli olarak görüntülenmesini önlemek, reklamların düzgün bir şekilde gösterilmesini sağlamak ve bazı durumlarda ilgi alanlarınızı esas alarak seçme reklamları görüntülemek gibi işlevleri bulunmaktadır.
(e) Sosyal Medya Tanımlama Bilgileri: Hyster-Yale Grup Sitesinin bazı sayfalarında, Hyster-Yale Grup Sitesini kullanarak uygulama sunan üçüncü tarafların, kendi uygulamalarının başarısını takip etmek veya uygulamalarını sizin için özelleştirmek üzere kullandıkları tanımlama bilgileri bulunmaktadır. Örneğin, Hyster-Yale Grubu, Hyster-Yale Grubu Sitesinde bulunan bir sosyal medya düğmesini (ör. Facebook, Twitter veya LinkedIn) kullanarak takip ettiğinizde, düğmeyi oluşturan sosyal ağ bunu sizin yaptığınızı bilecektir. Tanımlama bilgilerinin çalışma prensibi nedeniyle, bu tanımama bilgilerine erişemeyiz ve üçüncü taraflar da bizim tanımlama bilgilerimizdeki verilere erişemez. Hyster-Yale Grup Sitesi, YouTube içerikleri gibi site içine yerleştirilmiş içerikleri barındırabilir ve bu gibi siteler kendi tanımlama bilgilerini kullanmaktadır.
(f) İşaretleyiciler ve Araçlar: Web işaretleyiciler tanımlama bilgileri gibi çalışırlar ve web sitelerine veya e-postalara yerleşerek kullanıcının ziyaret ettiği web sitelerini veya e-posta gönderme davranışlarını izlerler.

6. Tanımlama bilgilerini başka nasıl kullanıyoruz?

6.1 Tanımlama bilgileri tarafından toplanan bilgileri nasıl kullandığımız hakkında bilgi edinmek için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın.

7. Tanımlama Bilgilerinin kontrol edilmesi veya silinmesi

7.1 Hyster-Yale Grup Sitesinde yer alan tanımlama bilgilerini aşağıdaki şekilde kontrol edebilirsiniz:
(a) Sektöre ait vazgeçme siteleri Üçüncü taraf reklam iş ortaklarımız tarafından reklam amacı ile kullanılan tanımlama bilgilerinin kullanımını reddedebilirsiniz: http://www.aboutads.info/choices/ veya http://www.networkadvertising.org/choices/.
(b) Tarayıcı ayarları. Pek çok web tarayıcı varsayılan olarak tanımlama bilgilerini kabul etmekle birlikte tarayıcı ayarlarınızı değiştirerek bu tanımlama bilgilerini reddedebilir ve/veya kaldırabilirsiniz. Bunu tam olarak nasıl yapacağınız bir tarayıcıdan diğer tarayıcıya göre farklılık gösterse de, daha fazla bilgi için lütfen tarayıcınızın yardım menüsüne bakın.

7.2 Tanımlama bilgilerini reddederseniz veya kaldırırsanız Hyster-Yale Grup Sitelerinin belirli özellikleri veya hizmetlerinin düzgün çalışmayabileceğini ve Hyster-Yale Grup sitelerindeki kullanım deneyiminizi etkileyeceğini lütfen unutmayın. Hyster-Yale Grup Sitelerinin üçüncü taraflardan potansiyel olarak alacağı içerikle kullanılan üçüncü taraf tanımlama bilgileri sizin kullanımınız açık olmayacaktır. Böyle bir durumda gerekli bilgi tarafınıza verilecektir. Tanımlama bilgilerini kullanmama tercihiniz bir tanımlama bilgisi dâhilinde web tarayıcınız içerisinde saklanacağından dolayı, tüm tanımlama bilgilerini sildiğinizde, yeni bir bilgisayar satın aldığınızda, tanımlama bilgilerini kullanmama tercihinizi yenilemeniz gerekecektir.

8. Bildirimde yapılacak değişiklikler

8.1 Bu bildirim en son 23/04/2018 tarihinde güncellenmiştir. Bu Bildirimde bir değişiklik yapılması durumunda, değişikliğin yapıldığı ana sayfamızda 30 gün süresince duyurulacaktır. Hyster-Yale Grup Sitesini kullanarak bu Bildirimi sürekli olarak kabul ettiğinizi onaylamaktasınız.