AĞAÇ

GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNİ İÇEREN GELENEKSEL BİR SEKTÖR

Mart 2021’e kadar sürecek olan 20 milyon £’luk bir girişim olan Made Smarter, ahşap sektöründeki KOBİ üreticilerini yeni dijital teknolojileri benimseme konusunda destekliyor.

EN BÜYÜK ZORLUKLARINIZI FIRSATLARA DÖNÜŞTÜRÜN

Pek çok işletme artık yalnızca birkaçını saymak gerekirse bir dizi endüstriyel teknolojiye, Veri analitiğine, Yapay zekaya, 3D baskıya ve robot teknolojisine yatırım yapıyor. Wood’un yaşam döngüsünün tamamında dijital yeteneği benimseyerek, yalnızca üretkenliklerini ve ihracat oranlarını artırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda istihdam yaratılmasını da destekleyebilir ve iş gücü için yeni beceriler sağlayabilir.

 

Teknolojiyi geleneksel bir sektörde benimsemek, üreticileri, tedarikçileri ve müşterileri bu döngüsel endüstride sürdürülebilirlik çabalarına ulaşmaları için destekliyor.

FARKLI YÜKLER

Gevşek kütükler, ham ve bitmiş ahşap ürünler, tür, şekil, boyut ve ağırlık bakımından önemli ölçüde farklılık gösterir ve özel taşıma zorlukları ortaya çıkarır. Yük çeşitliliğini minimum hasar riskiyle taşıma.

 

Yük çeşitliliğini minimum hasar riskiyle taşıma.

 

  • Elektrikli kazık eğim taşıyıcısı +/-4° artırılmış eğilme kapasitesi sunar.
  • Gevşek yüklerin dengelenmesine yardımcı olmak için eşzamanlı çatal konumlandırma.
  • Dengeleme çatalları +/-100 mm’lik yükseklik ayarı sunar.
 

Çok çeşitli ataşmanlar engebeli arazi ve denge sorunlarıyla mücadeleye yardımcı olur. Doğru konfigürasyona ve doğru ön uç ataşmanına sahip yetenekli bir forklift çözümdür.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Alternatif yakıt çözümleri, müşteriler, işletmeler, üreticiler ve tedarikçiler genelinde çevre ve sürdürülebilirlik çabalarını desteklemek için müşteri talebine göre yönlendiriliyor.

 

Emisyon azaltımına ve tedarik zinciri boyunca çevresel çabaların desteklenmesine daha fazla vurgu yapılması.

 

  • Güvenilir, uygun fiyatlı ve temiz enerji erişimi, iddialı CO2 emisyon hedeflerine ulaşmanın anahtarıdır.
  • CO2 azaltımı için iki ana teknolojik yol; CO2’nin akıllı kullanımı ve doğrudan CO2’den kaçınma.

 

Daha yetenekli elektrikli forkliftlerin ve alternatif güç çözümlerinin artan kullanımı çevresel etkiyi azaltıyor.

CİSİM VE YAYA ALGILAMA

Güvenli operasyonlar yürütmek, ahşap endüstrisi yaşam döngüsünün tüm aşamalarında en önemli önceliktir. Gelişmiş teknoloji ve sistemler meydana gelen olayların azaltılmasına yardımcı olabilir.


Gelişmiş teknoloji ve sistemler meydana gelen olayların azaltılmasına yardımcı olabilir.


  • Aydınlatma sistemleri yolu işaretler. Sensör sistemleri sürücüye mekansal farkındalık konusunda yardımcı oluyor. Telematik sistemleri etkinliği gerçek zamanlı olarak kaydeder ve rapor eder.


Forklift sürücülerinin ve yakınlarda çalışan yayaların farkındalığının arttırılması kazaların azaltılmasına yardımcı olabilir. Telematik sistemi, operasyonların en iyi şekilde uygulanmasına yardımcı olabilir.

VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN KANITLANMIŞ YAKLAŞIMLAR.

Hyster Tracker, ekipmana kart okuyucu erişimi ve otomatik vardiya öncesi kontrol listeleri aracılığıyla operatör uyumluluğunu en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Arıza süresini azaltmaya ve güvenliği artırmaya yardımcı olacak, sonuçta işletme maliyetlerinizi azaltacak yenilikler.

FORKLİFTLER FİNLANDİYA'DAKİ MM-WOOD'DA OPERASYONLARIN PLANLANMASINDA ÖNEMLİ BİR ROL OYNAMAKTADIR.

MM-Wood, Hartman Iron Ltd ve planlama tesisinin bitişiğinde yer alan JPJ-Wood Oy’un sözleşmeli ortağı olarak biçilmiş kerestenin planlanması ve mukavemet derecelendirilmesine odaklanmaktadır.

AHŞAP TOPTANCI HOLZ-TUSCHE, UYGUN MALİYETLİ HYSTER forklifti

Ahşap toptancısı Holz Tusche, 30 yılı aşkın süredir Hyster® forkliftlerini kullanıyor. Yalnızca forkliftlerin satın alınması ve bakımının uygun maliyetli olması nedeniyle değil, aynı zamanda forkliftlerin sağlamlığı ve dayanıklılığı nedeniyle de.

HYSTER FORKLIFTS İLE HER GÜN DAHA İYİ VE DAHA HIZLI

Fruytier, 1946’dan bu yana yumuşak ağaç (ladin, Douglasspar) işleyen bir aile şirketidir. Fruytier yılda 1 milyon m3’ten fazla ahşap işliyor ve Avrupa’nın en büyük 20 yumuşak ağaç bıçkı fabrikasından biri. Belçika, Fransa ve Almanya’da 120 hektardan fazla alanı kapsayan şubeleri bulunmaktadır ve yaklaşık 680 kişiye istihdam sağlamaktadır.

HYSTER FORKLİFTLER DAHA DÜŞÜK İŞLETME MALİYETLERİ VE BAKIM MALİYETLERİ SAĞLAR

Frampal, ahşap palet üretiminde uzmanlaşmıştır ve 1997 yılında halen yöneticilik yapan ve 5 kişiyi istihdam eden Eddy Nagy tarafından kurulmuştur. Eddy Nagy sektördeki 30 yılı aşkın deneyimiyle gerçek bir uzmandır. Frampal ile bölgedeki birçok firmaya ahşap palet teslimatı yapıyor.

HYSTER TRUCKS - AĞAÇ ENDÜSTRİSİ - FRUYTIER

Fruytier grubu, yuvarlak ahşabın tedarikinden bitmiş ürünün teslimatına kadar olan tüm kereste endüstrisi sürecine tamamen hakimdir. Fruytier Group, ortaklarına Spruce ve Douglas Fir’da yapılar, ambalaj endüstrisi, dış cephe kaplaması ve dış zemin kaplamaları için çoğunlukla yerel kereste kaynaklarından (FSC®/PEFC) kesilmiş ahşap sağlamaktadır. Fruytier Group aynı zamanda ısıtma amaçlı peletler, talaş, talaş ve ağaç kabuğu gibi kereste fabrikası yan ürünleri için de güvenilir bir ortaktır.

AĞAÇ SEKTÖRÜ UZMANIMIZLA TANIŞIN

Müşterilerimizle işbirliği içinde çalışmak, ilk seferde doğru olan özel çözümleri sunmamıza olanak tanır. Değerli ortaklıklar aracılığıyla içgörü ve uzmanlık oluşturmak, sektörünüzü sizin kadar iyi anlamamızı sağlar.